1) Para Ödülleri: Toplam para ödülü, 220.000TL

•     Birinci: 60.000TL
•     İkinci: 40.000TL
•     Üçüncü: 20.000TL
•     Firma Özel Ödülü: 10.000TL

*Firma özel ödülü en az 5, en çok 10 adaya verilecektir. 

**Yarışmaya katılan bir kişi birden fazla para ödülü alamaz.

***Para ödülleri, sonuçlar kamuyla paylaşıldıktan sonra 1 ay içerisinde adaylara ödenir.

****Ekip olarak katılımlarda, para ödülü ekip üyeleri arasında eşit bölünerek ödenir.


2. Tasarımların Üretimi Ödülü

Sonuçlar açıklandıktan sonra dereceye giren tasarımların tasarımcıları ile sektör temsilcileri İZFAŞ tarafından yapılacak bir organizasyonla bir araya getirilerek toplantı yapılacaktır. Yapılacak bu toplantıda sektör temsilcileri tarafından dereceye giren tasarımlar içinde üretimine karar verilen ürünlerin üretimi, toplantı sırasında tasarımcılar ile eşleşen firmalar tarafından gerçekleştirilecektir. Üretilen tasarımlar, İZFAŞ tarafından tasarımcı adına Marble İzmir Fuarında sergilenebilecektir. İZFAŞ’ın buradaki sorumluluğu sadece tasarımcı ve sanayiciyi bir araya getirmektir.


3. Tasarım Tescil Ödülü

Yarışmada dereceye giren ilk üç projenin tasarım tescil belgesi ücreti İZFAŞ tarafından karşılanmak üzere tasarımcı adına alınacaktır. Tasarım tescil süreci İZFAŞ tarafından aday adına yürütülecektir. Alınan tesciller tasarımcıya ait olacaktır. Tasarımın mülkiyetiyle ilgili İZFAŞ’ın herhangi bir talebi olmayacaktır.


4. Yurtdışı Fuar Katılımı

Yurtdışı fuar katılımı ödülü, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)  özel ödülü olarak verilecektir. Bu ödül; Değişik Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda dereceye giren tasarımlar içinde ödüle layık görülen tasarımcıya EİB tarafından verilecektir.


5. Staj Ödülü

Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan adaylara, mümkün olması halinde Ege Bölgesinde faaliyet gösteren mermer firmalarında ücretli staj imkânı sağlanabilecektir.


6. Üniversite Özel Ödülü

Yarışmaya en çok öğrencinin başvuru yaptığı üniversiteye 3D yazıcı hediye edilecektir. Ayrıca birinci olan üniversitenin yönetimi tarafından belirlenen öğretim elemanı İzmir’e ödül törenine davet edilecektir.

ÜRETİCİ FİRMA SPONSORLARIMIZ

FİRMA ÖZEL ÖDÜLÜ SPONSORLARIMIZ

PLAKET ÜRETİM SPONSORUMUZ

PLAKET TASARIM SPONSORUMUZ

YURT DIŞI YABANCI KATILIMCI ÖDÜLÜ SPONSORUMUZ